سرپرست اداره کل هماهنگی امور اقتصادی
ناصر فخر موحدی
سرپرست اداره کل هماهنگی امور اقتصادی

    .
۱۳۹۲/۰۴/۰۹

اهداف و شرح وظايف دفتر


باسمه تعالي

اهداف و وظايف دفاتر هماهنگي امور اقتصادي
1. هماهنگي و نظارت بر دستگاههاي اجرائي استان در رابطه با مطالعه، شناسايي و معرفي قابليتها و توانمنديهاي استان در بخشهاي مختلف اقتصادي( كشاورزي، خدمات، گردشگري،صنايع دستي، صنعت و معدن ) براي صاحبان سرمايه به منظور جذب سرمايه گذاري و همينطور توسعه سرمايه گذاري و ايجاد انگيزه هاي سالم براي صاحبان سرمايه و ارائه پيشنهاد و راه حل هاي مناسب به دستگاههاي اجرائي ذيربط و انجام پيگيريهاي لازم براي رفع نارسائيها، مشكلات و مسائل آنان.
2. هماهنگي و نظارت بر دستگاههاي اجرائي ذيربط در امر احياء گسترش، توسعه و بهره برداري از مراتع، جنگل ها و اراضي مستعد كشاورزي در سطح استان .
3. نظارت بر فعالتيهاي اقتصادي شهرستان هاي تابعه و همچنين بررسي و اظهار نظر نسبت به پيشنهادات دستگاههاي اجرائي استان در رابطه با فعاليتهاي اقتصادي مرتبط با شهرستانها.
4. نظارت بر حوزه گندم، آرد و نان استان و همچنين اجراي سياستهاي دولت در اين خصوص.
5. نظارت و پيگيري امور مرتبط با شهرك هاي صنعتي و خوشه هاي اقتصادي و صنعتي
6. بررسي و نظارت بر امور مرتبط با ايجاد و فعاليتهاي مناطق آزاد- تجاري و ويژه اقتصادي بر اساس پتانسيل و قابليت هاي استان و پيگيري مسائل مربوط به توسعه آنها و اعمال هماهنگي بين مناطق آزاد- تجاري و ويژه اقتصادي با دستگاههاي اجرائي و ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات جهت بهبود وضعيت و پيشرفت فعاليتهاي اقتصادي و تجاري منطقه .
7. پيگيري و نظارت بر امور مرتبط با فعاليتهاي اقتصادي بر پايه فناوريهاي نوين .
8. ايجاد هماهنگي لازم در امور بنادر و گمركات استان
9. پيگيري و نظارت بر امور مرتبط به قانون اجراي اصل 44 قانون اساسي .
10. نظارت بر حسن اجراي برنامه ها و مصوبات ستاد تنظيم بازار.
11. ارائه پيشنهادات مناسب به دستگاههاي اجرائي استان در جهت رفع مسائل و مشكلات ناشي از اجراي طرح ها و فعاليتهاي مربوط به صادرات غير نفتي استان .
12. انجام بررسيهاي لازم بمنظور ساماندهي مبادلات مرزي به استان بر اساس ماده 13 آئين نامه اجرائي قانون صادرات و واردات و اعمال كنترل هاي لازم بر روند اجرايي آن با هماهنگي گمرك ايران و ساير مراجع ذيربط .
13. انجام بررسيهاي اقتصادي و آماري پيرامون بازار كار، نيروي كار و اعمال نظارت بر حسن اجراي مصوبات مربوط به اشتغال و سرمايه گذاري و ارائه پيشنهادات لازم به مراجع ذيربط .
14. نظارت بر حسن اجراي سياستهاي دولت در زمنيه خريدهاي تضميني و توافقي محصولات كشاورزي و دامي .
15. رسيدگي به مشكلات بنگاههاي اقتصادي و توليدي مشكل دار استان .
16. نظارت بر انطباق فعاليتهاي اقتصادي استان با اهداف و خط مشي هاي توسعه ملي و منطقه اي .
17. هماهنگي در رابطه با تامين و توزيع منابع آبي استان در بخشهاي مختلف اقتصادي
18. انجام رايزني هاي لازم با نمايندگي هاي كشور هاي خارجي مستقر در جمهوري اسلامي ايران و همچنين نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور از طريق وزارتخانه هاي كشور و امور خارجه به منظور جذب سرمايه گذاري خارجي و معرفي قابليها و توانمنديهاي صادرات غير نفتي استان و اهتمام در فراهم ساختن زمينه صدور كالاها و خدمات با هماهنگي وزارتحانه ها و سازمان هاي ذيربط و همچنين اعزام و پذيرش هياتهاي اقتصادي و تجاري و همبنطور توسعه و تحكيم روابط خارجي با ساير كشورها.
19. ايجاد هماهنگي در زمينه امور بانكي، بازار سرمايه و بيمه استان
20. هماهنگي و نظارت بر دستگاههاي اجرايي ذيربط و ارائه گزارشات لازم اقتصادي و توليدي ( شامل بخشهاي صنعت ، كشاورزي ، خدمات ، گردشگري، صنايع دستي و....) استان به مقامات فوق.
21. شركت مستمر در شوراها، كميسيونها، ستادها و كميته هاي مربوط به فعاليتهاي اقتصادي ذيربط و انجام امور مربوط.
22. انجام مطالعات اقتصادي در رابطه با وضعيت و توسعه امور اقتصادي استان و تهيه و تدوين گزارشهاي لازم .منبع :
۲۲۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان