دفتر هماهنگی
امور اقتصادی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۰۶

بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛

امتیاز بهره‌برداری گردشگری از سدهای فریمان و دوستی واگذار می‌شود

در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار خراسان رضوی، موانع و مشکلات سرمایه گذاری در شهرستان های فریمان و سرخس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یکصد و چهل و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به منظور بررسی موانع و مشکلات سرمایه گذاری در شهرستان های فریمان و سرخس با حضور علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار، نماینده مجلس، فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری، معین اقتصاد مقاومتی و دیگر ارکان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با استفاده از امکانات و منابع خود و کمک یک میلیارد تومانی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی کاویان نسبت به احداث دوربرگردان فاز دوم این شهرک در محور مشهد-فریمان طی مدت یک سال اقدام کند.
همچنین شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی باید نسبت به واگذاری سد فریمان جهت توسعه گردشگری به شهرداری فریمان طی مدت یک ماه با قرارداد بهره برداری 30 ساله اقدام کند. رعایت شرایط و الزامات زیست محیطی با شهرداری فریمان است. مدیریت کنترل پایداری سد، تامین حق‌آبه های پایین دست و موارد مشابه با شرکت آب منطقه ای است.
با توجه به ضرورت تامین گاز دو مجتمع گلخانه ای شهرستان فریمان، مقرر شد شرکت گاز استان با محوریت فرمانداری نسبت به برگزاری جلسه تخصصی طی مدت یک هفته اقدام و نتیجه را به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گزارش دهد.
در مصوبه ای دیگر، مقرر شد تا پایان سال 98 تمامی راه های روستایی بالای 50 خانوار شهرستان سرخس تکمیل شود و نیز کلیه راه های روستایی شهرستان در نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد.
همچنین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باید نسبت به تکمیل 12 کیلومتر اول  مسیر اصلی مشهد-سرخس به میزان مشارکت 70 درصد توسط این اداره کل و 30 درصد توسط واحدهای شن شویی واقع در مسیر طی مدت یک سال اقدام کند.
بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با همکاری آستان قدس رضوی نسبت به تعیین تکلیف اراضی شهرستان سرخس طی مدت یک ماه اقدام خواهد کرد.
همچنین مقرر شد فراخوان واگذاری امتیاز بهره برداری گردشگری از سد دوستی به بخش خصوصی منتشر و اقدامات لازم در این زمینه انجام گیرد.
استاندار خراسان رضوی هم در این جلسه بر ضرورت پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تاکید کرد و گفت: روستاها از خدمات زیرساختی بسیار خوبی برخوردارند اما برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها فقط وجود امکانات کافی نیست و باید شرایط برای بهبود وضعیت معیشت خانوار روستایی هم فراهم شود.
علی‌رضا رزم‌حسینی با بیان اینکه درحال حاضر تنها یک شهر در خراسان رضوی از نعمت گاز برخوردار نیست، افزود: شهرستان فریمان برای توسعه صنعتی و کشاورزی ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در این راستا باید نسبت به اصلاح الگوی کشت و عبور از کشت سنتی اقدام شود.
وی همچنین بر ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم برای راه اندازی خط پروازی تهران-سرخس با توجه به ظرفیت های بسیار خوب اقتصادی این شهرستان تاکید کرد.


منبع : زیرپرتال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل
تعداد بازدیدها : ۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان