دفتر هماهنگی
امور اقتصادی

 

    .
۱۳۹۷/۱۱/۰۹

​مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی :

تنظیم بازار و توسعه اقتصادی مناطق محور تمرکز فرمانداران و بخشداران

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : تنظیم و مدیریت بازار و توسعه اقتصادی مناطق، محور تمرکز فعالیت های فرمانداران و بخشداران استان است و باید بدین منظور همه ظرفیت ها و توان در اختیار را به کار گیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رسولیان در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان افزود : باید فرمانداران با استفاده از توان نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی و نیز اصناف نسبت به تنظیم بازار و کنترل قیمت ها به طور گسترده و با جدیت اقدام کنند.
 وی عنوان کرد : هم اکنون در برخی حوزه ها چون برنج که از ارز 4200 تومانی استفاده می کنند ، قیمت ها در بازارغیر منطقی است و باید با این شرایط و افزایش نرخ ها برخوردهای جدی شود.
 وی با تاکید بر ضرورت رصد و کنترل نرخ ها در بازار ، ادامه داد : به منظور تامین نیاز بازار هم در حوزه گوشت و مرغ برنامه ریزی ها در دست انجام است از جمله آنها تقویت واردات دام و گوشت قرمز است.
 وی گفت : مشهد ارائه نهاده های دامی با نرخ مصوب به مرغداران در مقابل عرضه گوشت مرغ هر کیلو به قیمت 98 هزار ریال از جمله این اقدامات است که در مشهد اجرایی شده و امید است فرمانداران این رویکرد را در سطح شهرستان ها توسعه دهند.
 وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر قیمت گوشت قرمز و مرغ در استان از متوسط کشوری پایین تر بوده است ، افزود : تلاش می شود با اجرای این طرح ارائه نهاده ها در قبال گوشت قرمز و مرغ در سطح  ، قیمت ها سیر صعودی نداشته باشد و باید فرمانداران در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد : طرح عرضه گوشت در قبال سبوس هم در این راستا دنبال می شود ضمن آنکه برای تخم مرغ هم همین طرح اجرایی خواهد شد.
*ذخیره سازی میوه شب عید
 وی در ادامه از ذخیره سازی میوه مورد نیاز شب عید در استان خبر داد و گفت : بر اساس تاکید استاندار تلاش بر آن است بیشترین سطح ذخیره سازی با توجه به جمعیت زائری گسترده ای که طی این ایام به استان وارد می شود ، انجام گیرد.
 رسولیان با اشاره به مشکل کمبود لاستیک در استان هم تصریح کرد : تا کنون 30 هزار حلقه لاستیک در استان توزیع شده است و با اقدامات صورت گرفته و در دست انجام قیمت ها در حال تعدیل شدن  است و امیدو است بتوانیم این موضوع را به خوبی مدیریت کرده و فاصله بین عرضه و تقاضا را کاهش دهیم .
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حفظ تولید و اشتغال در شرایط کنونی گفت : بدین منظور توجه و کمک و حمایت از واحدهای دچار مشکل و تعدیل نیرو ، اولویت نخست ماست و فرمانداران باید طی برگزاری جلساتی مسائل آنها را بررسی و نسبت به پیگیری و اقدام برای حل مشکلات آنها اقدام نمایند.
 وی با بیان اینکه تا کنون مشکلات برخی از این واحدها با اقدامات صورت گرفته حل شده است ، افزود : استان در این حوزه وضعیت نسبتا مناسبی دارد.
 
*تعیین و توافق با 15 معین اقتصاد مقاومتی در استان
 وی با اشاره به رویکرد اقتصاد مقاومتی استاندار در توسعه استان و استفاده از ظرفیت و توان مشارکتی مردم در این حوزه ،گفت : شهرستان های استان ظرفیت ها و توانمندی های بالایی دارند که با ورود توان مشارکتی مردم به عرصه می توان بسیاری از این ظرفیت های بالقوه را بالفعل کرد از جمله طرح های گردشگری قابل توجه و نیمه تمام است که ورود بخش خصوصی به این حوزه می تواند سرمایه گذاری های انجام شده را به انجام رسانده و وارد مدار تولید و اشتغال استان نماید.
رسولیان با اشاره به تقسیم استان به 12 منطقه اقتصادی و تهیه طرح توسعه برای همه این 12 منطقه اظهار کرد : طرح توسعه این مناطق با استفاده از توان معین های اقتصادی هر منطقه و مشارکت مردم و بهره گیری از ظرفیت های منطقه ای آن دنبال می شود که تا کنون با 15 معین اقتصاد مقاومتی مذاکره شده و موافقت مربوطه اخذ شده و در سفرهای شهرستانی استاندار توافق نامه های معین اقتصاد مقاومتی امضا خواهد شد.
 وی ادامه داد : طرح توسعه انرژی های خورشیدی ، استفاده از ظرفیت صندوق های توسعه روستایی ، طرح های موفق استان در حوزه جلب مشارکت و توان مردمی چون ترسیب کربن ، اصلاح نژاد و تقویت دامداری های علمی در سطح روستاها در راستای طرح های توسعه مناطق با جدیت دنبال می شود تا ظرفیت تولید و اشتغال و رونق روستایی را توسعه دهیم .


منبع : زیرپرتال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان