دفتر هماهنگی
امور اقتصادی

 

    .
۱۳۹۷/۱۰/۲۹

استاندار خراسان رضوی :

توانمندی های گسترده اقتصاد ما برای ایستادگی و عبور از بحران ها

استاندار خراسان رضوی گفت : اقتصاد ما دارای توانمندی ها و ظرفیت ها و تجارب گسترده در طول سالهای گذشته چون ایستادگی در بحران های مختلف اعم از جنگ تحمیلی ، تحریم های سیاسی و اقتصادی است که با اتکا به آن ها ، شرایط کنونی را نیز پشت سر می گذارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علیرضا رزم حسینی در جریان دیدار با نماینده خواف ، تایباد و تربت جام ، ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن و فرمانداران این شهرستان ها افزود : امروز اقتصاد ما شرایط سختی را می گذراند اما انقدر توانمندی دارد که در مقابل این شرایط و تحریم ها وفشارها بایستد.
وی ظرفیت های معدنی ، صنعتی ، گردشگری و کشاورزی و منابع طبیعی فراوان و بیش از آن نیروی انسانی جوان ، با انگیزه و متخصص و تحصیل کرده را از جمله این ظرفیت ها خواند و گفت : در عین حال مردم ما بسیار هوشیارند و همواره در برابر دشمن و توطئه های آن با هدایت های مقام معظم رهبری هوشمندانه عمل کرده اند.
وی تصریح کرد : اقتدار و امنیتی که امروز کشور ما در این منطقه پرآشوب دارد در سایه وحدت و همدلی حاصل شده و باید بر قوت و قدرت آن بیش از پیش افزود و یادمان باشد که دوران سخت جنگ تحمیلی را با تحریم های سیاسی و اقتصادی گسترده  در عین محرومیت های فراوان در داخل با عزت پشت سرگذارندیم و امروز داشته ها و مقدورات و ظرفیت های ما بسیار بیش از آن دوران است در عین آنکه زمینه های ارتباطی ما با بیرون از کشور هم از گستردگی برخورداراست.
 وی گفت : امروز باید قدردان داشته ها و مقدورات خود باشیم و از آن ها در جهت حرکت توسعه ای در بخش های مختلف بویژه اقتصاد به خوبی بهره گیریم و این میسر نمی شود جز با اتحاد و همدلی همه بخش ها .
 وی تصریح کرد : به طور قطع با وحدت و مشارکت و همکاری نزدیک همه بخش ها می توانیم بخشی از فشار و مشکلات برمردم را برطرف و قسمتی از انتظارات آنان را تامین کنیم.
وی با بیان اینکه آنچه تا کنون از اقدامات توسعه ای و عمرانی و اقتصادی در مناطق مرزی و این شهرستان های تلفیقی حاصل شده نتیجه وحدت و همدلی خوبی است که در این مناطق در بین گروه های مختلف قومی و مذهبی اعم از شیعه و سنی وجود داشته و امید است این تعامل ووحدت گسترده تر شده و زمینه اعتلای بیش از پیش این مناطق و بهبود سطح زندگی و اقتصاد خانوارها را فراهم آورد.
 در این جلسه هم رحیمی جهان آبادی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه اهل سنت و تشیع و برخی از معتمدان و فعالان اقتصادی شهرستان ها مطالبی پیرامون شهرستان های خود، مسائل و کمبودها و نیزظرفیت ها و توانمندی های آنها ارائه کردند.


منبع : زیرپرتال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان