دفتر هماهنگی
امور اقتصادی

 

    .
۱۳۹۷/۱۰/۲۹

استاندار خراسان رضوی :

خراسان رضوی در حوزه کسب و کار و توسعه اقتصادی می تواندالگوی ملی شود

استاندار خراسان رضوی گفت : با توجه به ظرفیت ها و توانمندی هایی که در خراسان رضوی وجود دارد ، می توان از این منطقه ، استانی الگو در حوزه کسب و کار ، توسعه اقتصادی و فرهنگی ساخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛علیرضا رزم حسینی در دیدار با نماینده شهرستان بینالود و چناران و ائمه جمعه و مسئولان این شهرستان ها افزود : برای این منظور طراحی و برنامه ریزی لازم صورت گرفته و خراسان رضوی بر اساس تئوری و نظریه و نیز تجربه داخلی و جهانی به 12 منطقه اقتصادی تقسیم شده و که بینالود و چناران منطقه چهارم اقتصادی است.
وی تصریح کرد : در واقع این برنامه ریزی بر اساس الگوی تایید شده ای که به تایید مقام معظم رهبری رسیده و رئیس جمهوری هم به طور رسمی آن را به استان های کشور ابلاغ کرد تا از آن الگو در مناطق خود استفاده کنند.
وی با بیان اینکه هدف اقتصاد مقاومتی در این طرح تقویت اقتصاد خانواد روستایی و ایجاد شغل با محوریت مشاغل خرد است ، ابراز امیدواری کرد : این طرح با همت همگانی اجرایی و محقق شود زیرا رمز موفقیت همدلی در میان همه بخش ها و سلایق و حوزه هاست.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه جامعه ما گرفتار تکاثر مال است، افزود : با این حال ما نتوانسته ایم از اموال هر چند خرد و بلااستفاده در منازل و در دست افراد برای تولید ثروت و توزیع و ارتقا معیشت و سطح رفاه جامعه استفاده کنیم .
وی عنوان کرد : باید با کمک نهادها و شرکت های توسعه گرا و خیرین توسعه این منابع و ظرفیت ها را تجمیع و مردم را وارد عرصه کرد که خود اقدامی در راستای توانمندسازی جوامع محلی و ورود آنان به اقتصاد است که امیدواریم سریعتر محقق شود.
در این نشست محمد دهقان نماینده شهرستان های چناران و بینالود ، ائمه جمعه ، شهرداران و برخی دیگر از مسئولان آن گزارشاتی از توانمندی ها و وضعیت موجود این مناطق و نیازها و تحولات آنها در سالهای اخیر و ضرورت های کنونی آن ارائه دادند و درخواست هایی هم پیرامون مسائل اصلی این مناطق داشتند.


منبع : زیرپرتال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان