مرتضی اشرفی
مدیرکل دفتر هماهنگی
امور اقتصادی

 

    .
۱۳۹۷/۱۰/۱۳

تبدیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و سرخس به مناطق آزاد تولیدی – تجاری حق و مطالبه استان است

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تبدیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و سرخس به مناطق آزاد تولیدی – تجاری حق و مطالبه استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در همایش امنیت و توسعه شهرستان های مرزی استان اظهار داشت: مرز یک مزیت برای استان و کشور محسوب می شود که باید از آن به نحو شایسته ای استفاده شود. 
وی افزود: به منظور استفاده بهینه از این فرصت، تشکیل ستاد توسعه شهرستان های استان پیشنهاد شده است که با تشکیل آن می توان تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد. 
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: قرار گرفتن استان در مسیر ترانزیت و دسترسی آسان 
به کشورهای آسیای میانه، مزیت دیگری محسوب می شود که منجر به ترانزیت دو میلیون و 100 هزار تن کالا در سال گذشته شد و رتبه برتر کشور را به دست آوردیم.
رسولیان خاطر نشان کرد:  سهم خراسان رضوی در ترانزیت خروجی کشور 19 درصد و است رتبه برتر کشور را کسب کرده ایم. 
وی با اشاره به اجرای پروژه های مهم در شهرستان های مرزی به منظور تحقق توسعه پایدار، گفت: تنها از سال 95 تاکنون در بخش کشاورزی 255 میلیارد توان در این مناطق سرمایه گذاری صورت گرفته است. 
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از نیروی انسانی و معادن غنی موجود در منطقه به عنوان یک مزیت یاد کرد که ظرفیت اشتغال 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را دارد. 
رسولیان با بیان این که مهمترین سرمایه گذاری های صنعتی در مناطق مرزی صورت گرفته است؛ افزود: تکمیل خط آهن خواف  هرات فرصت بی نظیری برای ترانزیت کشور و منطقه است.   


منبع : زیرپرتال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان