مدیر کل دفتر هماهنگی
امور اقتصادی

علی رسولیان

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۶

صادرکنندگان خراسان رضوی سال گذشته از ۱۶ میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات استفاده کردند

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: صادرات کنندگان استان در سال گذشته از  16 میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات صادراتی استفاده کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان روز پنجشنبه در این زمینه گفت: در سال 96 بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت ، 18 شرکت استان در قالب 84 قرارداد تسهیلات صادراتی دریافت کردند.
 وی عنوان کرد: این میزان تسهیلات 690 میلیارد ریال بود که هر شرکت بر اساس سیاست دولت به منظور تسهیل و حمایت از حوزه صادرات به تناسب حجم تسهیلات دریافتی از یارانه سود این تسهیلات استفاده نمودند که مجموع آن به 16 میلیارد ریال رسید.
 وی با بیان اینکه بر اساس اعلام این مرکز، استان در حوزه صادرات طی سال 96 از رشد خوبی برخوردار بوده است ، گفت: هدف گذاری ما برای رشد صادرات استان طی پارسال هشت درصد بود اما با توجه به اقدامات و تلاش های صورت گرفته در دستگاه های دولتی در تعامل با بخش خصوصی در پایان سال رشد صادرات استان بدون محاسبه حجم خدمات فنی و مهندسی از 15.5 درصد گذشت.
 به گفته وی، سال 96 در مجموع یک میلیارد و 964 میلیون دلار کالا از استان صادر شد که با افزوده شدن 90 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی به این رقم به دو میلیارد و 54 میلیون دلار می رسد .
وی تصریح کرد : ضمن آنکه بخشی هم صادرات تولیدات استان از سایر مبادی و مرزهای کشور است که در آمار استان محاسبه نمی شود و بر اساس برآورد حجم آن قابل توجه است.
وی ادامه داد : همچنین تراز بازرگانی مثبت استان هم رشد 22.2 درصدی در این سال داشته است و طبق آمارها میزان آن یک میلیارد و 597 میلیون دلار می باشد.
رسولیان تصریح کرد: امسال هم تلاش و تمرکز بر توسعه صادرات است ویارانه خوبی هم در این حوزه در کشور تعیین شده که امید است در تقسیم استانی سهم مناسبی به استان تعلق بگیرد.


منبع : زیرپرتال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان